Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

 • Czytania na sobotę, 24 lutego 2018

  Dzień powszedni

  (Pwt 26, 16-19)
  Mojżesz powiedział do ludu: "Dziś Pan, Bóg twój, rozkazuje ci wykonać te prawa i nakazy. Przestrzegaj ich, wypełniaj z całego swego serca i z całej duszy....

2010-05-23
 1. Dzisiaj o 16.oo będzie rocznica I Komunii św. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.3o a po nich Msza św.
 2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Matki Kościoła. W naszej parafii 5 Mszy św. Rano o 7.3o  i  9.oo a po południu o 15.oo – 16.3o i o godz. 18.oo Pół godziny wcześniej nabożeństwo majowe.
 3. W piątek z okazji Dnia Matki w Kanie na Osiedlu będzie spektakl „ Mały Książe” dla rodziców z dziećmi, przygotowany przez Apostolską Wspólnotę Młodzieży.
 4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odpust parafialny ku czci Trójcy Przenajświętszej. Kazania wygłosi, sumę odpustową odprawi i poświęci kapliczkę MB Saletyńskiej ks. Antoni Skałuba – saletyn o godz. 12.oo Na tę Mszę św. zapraszamy 30 Róż Różańcowych naszej parafii, gdyż to one są fundatorami tej kapliczki i one będą się nią opiekować i przedstawiciele tych róż będą w najbliższą niedzielę odsłaniać kapliczkę. Niech róże zatroszczą się   o feretrony, chorągwie, baldachim. Niech przyjdą dzieci w strojach komunijnych klas II  i klas III, DSM-ki, ministranci, lektorzy, dzieci sypiące kwiaty, chłopcy dzwoniący. Z okazji odpustu – oprawą liturgiczną ubogaci Mszę św. o godz. 10.3o chór młodzieżowy z orkiestrą.
 5. Na Placu przed Domem Kultury w przyszłą niedzielę odbędzie się Powiatowy Festyn Rodzinny od godz. 15.oo.
 6. Dyrekcja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mielcu przestrzega przed osobami legitymującymi się fałszywymi dokumentami zezwalającymi na zbiórkę pieniędzy na budowę Ośrodka. Oszuści prowadzą    też zbiórkę na Pawła Szkotnickiego i na rzecz powodzian. Jak słyszeliśmy w komunikacie Ks. Bpa  zbiórka na powodzian w całym kraju i u nas także będzie w przyszłą niedzielę do puszek. W samej naszej diecezji zalanych jest ok. 2.500 domów – nieraz całe parafie.
 7. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci biorących udział w oazie DSM i Ministrantów będzie w czwartek po wieczornej Mszy św.
 8. Na budowie w ub. tyg. Pracowali: 3 dni – Leszek Chlebowski, Maciej Kulpa,    2 dni – Zdzisław Bator, 1 dzień – Lucjan Gniewek. Bóg zapłać. Na obecny tydzień zapraszamy mieszkańców  bl. nr   6  i  7  przy  ul. Warneńczyka.
 9. Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów. Dzisiaj  teraz zaraz po Mszy św. prosimy młodzież z Gimnazjum o podejście do zakrystii celem pobrania i rozniesienia nowego TRINITAS-u. Także przed kościołem młodzież Gimnazjum zbiera do puszek na protezę nogi jednego z uczniów.
 10. Msze św. wspólnotowe i rocznicowe.
 11. Odszedł od nas ś.p. Czesław Rodzinka lat  72. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.