Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

 • Czytania na sobotę, 24 lutego 2018

  Dzień powszedni

  (Pwt 26, 16-19)
  Mojżesz powiedział do ludu: "Dziś Pan, Bóg twój, rozkazuje ci wykonać te prawa i nakazy. Przestrzegaj ich, wypełniaj z całego swego serca i z całej duszy....

2010-05-30
 1. Dziękujemy ks. Antoniemu Skałbie, prowincjałowi Saletynów i rektorowi Seminarium w Krakowie za głoszenie słowa Bożego, odprawienie sumy odpustowej i poświęcenie czwartej już kapliczki MB – tym razem  Saletyńskiej. A z okazji nadchodzących imienin dużo łaski Bożej w głoszeniu Słowa Bożego, w przemianę ludzkich serc, by MB nie musiała płakać, gdyż napisaliśmy na kapliczce: Jak długo będę cierpieć za Was? Kto Mi łzy powróci?
 2. Od wtorku będą nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszym kościele będą się odbywać przed tabernakulum, które jest w postaci serca, a gdy jeszcze sobie uświadomimy, że w nim bije żywe serce Pana Jezusa dla nas ... będziemy z żywą wiarą przychodzić i w nich uczestniczyć. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej.
 3. W czwartek – Boże Ciało. Msze św. tak jak w niedziele. Procesja po Mszy św. o godz. 9.oo do 4 ołtarzy. Prosimy parafian o ich przygotowanie. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne a zwłaszcza dzieci sypiące kwiaty i chłopców dzwoniących. Procesje eucharystyczne będą codziennie po wieczornej Mszy św. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.oo.
 4. W piątek pierwszy piątek i dlatego do chorych pojedzie kapłan po godz. 10.oo i po 19.oo. Spowiadamy w czwartek, a także w piątek przed Msza św. o godz. 9.oo, a po południu od godz. 15.oo – o 16.oo Msza św. i spowiedź do godz. 18.oo.
 5. W sobotę – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o 17.oo.
 6. Centrum Kształcenia Praktycznego w Mielcu zaprasza wszystkie osoby chcące podnieść lub zmienić swoje kwalifikacje – na szkolenia zawodowe i informatyczne. Szczegóły na afiszu. Także AGH z Krakowa zaprasza na zaoczne studia inżynierskie. Zainteresowani dopłatami w rolnictwie oraz podtopieniami proszeni są o uregulowanie swoich spraw. Wójt Gminy Borowa dziękuje tym, którzy z naszej parafii pracowali przy utrzymaniu wałów. Wały zostały utrzymane.
 7. W ub. tyg. pracowali: 3 dni – Piotr Rup, 2 dni – Zbigniew Kaczkowski, Arkadiusz Walski, 1 dzień – Adam Schab, Lucjan Gniewek, Grzegorz Łaszyca, Mariusz Żołnierczyk, Ryszard Kwiatkowski, Kazimierz Wójcik, Tadeusz Gniewek. Bóg zapłać. W tym tyg. pracujemy tylko do środy i zapraszamy mieszkańców bl. nr 5 przy ul. Warneńczyka. Na kapliczki maryjne złożyli ofiarę: róża  bł. Karoliny Kózka, Grażyna i Leszek Niemcowie, Krajewscy. Bóg zapłać.
 8. Dzisiaj ostatni dzień zapisu na beatyfikację ks. Jerzego do Warszawy. Wyjazd sprzed naszego kościoła w przyszłą niedzielę o godz. 3.oo rano. Zbiórka pieniężna na powodzian odbywa się do puszek przed kościołem a w przyszłą niedzielę w kościele Duch Św. będzie koncert na rzecz powodzian po Mszy św. o godz. 12.oo.
 9. Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów. Kto nie ma w swoim mieszkaniu nowego TRINITAS-u niech weźmie z zakrystii. Portret ks. Jerzego można wziąć z  kościoła. Jest za ławkami i przynieść oprawiony w niedzielę do poświęcenia.
 10. W ubiegłym tygodniu zmarli: Małgorzata Rasztubowicz lat 28 oraz Michał Graboń lat 57, którego pogrzeb będzie jutro o 11.oo. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.