Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

 • Czytania na sobotę, 24 lutego 2018

  Dzień powszedni

  (Pwt 26, 16-19)
  Mojżesz powiedział do ludu: "Dziś Pan, Bóg twój, rozkazuje ci wykonać te prawa i nakazy. Przestrzegaj ich, wypełniaj z całego swego serca i z całej duszy....

2010-12-05
 1. Roraty codziennie o godz. 18.oo, a w niedziele także  o 6.3o. Pół godziny wcześniej śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.oo przybywa do nas  św. Mikołaj.
 3. W środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszym kościele będzie 5 Mszy św. Rano o godz. 7.3o  i  9.oo, a po południu o godz. 15.oo – 16.3o – 18.oo. Pół godz. przed 18.oo śpiewamy Godzinki.
 4. Katechezy dla młodzieży z Gimnazjum są prowadzone wg planu wywieszonego na tablicy ogłoszeń.
 5. MOPS apeluje o szczególną ostrożność w czasie zimy.
 6. Pamiętajmy, że dzisiaj wybieramy prezydenta dla miasta i wójta dla gminy, i to jest nasz obywatelski obowiązek.
 7. Kto z bloków nie ma opłatków – należy zgłosić się do zakrystii.
 8. Za nieprzepracowane dniówki ofiarę na kościół złożyli: Barbara i Marek Błachowiczowie, Wanda i Edward Blicharzowie, Paterakowie, Sowulowie, Paweł Banaś, Jan Paterak. Bóg zapłać. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca i składka budowlana. Zechciejmy wywiązywać się za ten rok z zobowiązań pieniężnych na prace budowlane.
 9. Zachęcamy dzieci do przychodzenia na roraty. Na roratach rozważamy treści Kręgu biblijnego Romana Brandstaettera. Krąg biblijny Romana Brandstaettera jest do nabycia po zniżonej cenie – 20 zł. w zakrystii. Roman Brandstaetter to Żyd tarnowski nawrócony na katolicyzm przed krzyżem wiszącym po dzień dzisiejszy na katedrze tarnowskiej. Warto wiedzieć jak Żydzi szanowali, czytali czy rozważali Słowo Boże zawarte w Piśmie Świętym.
 10. W zakrystii można też nabyć wigilijną święcę.
 11. Dary żywnościowe będą przywiezione do parafii w piątek. Kto zechciałby pomóc rozładowywać, niech przyjdzie na godz. 9.oo Kiedy dary będą wydawane zapowiemy za tydzień.