Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 18 lutego 2018

    Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

    (Rdz 9, 8-15)
    Tak rzekł Bóg do Noego i do jego synów: "to Ja zawieram przymierze z wami i z waszym potomstwem, które po was będzie; z...

Ogłoszenia duszpasterskie
2018-02-11

1. Dzisiaj mija 160 lat od objawień Matki Bożej z Lourdes. Także dzisiaj przeżywamy Międzynarodowy Dzień Chorych. Można pobrać za ławkami buteleczki z wodą z Lourdes i pamiętać, że nie woda czyni cuda, ale nasza wiara. Jutro Msza św. w DPS-ie o godz. 15.oo połączona z udzieleniem Sakramentu Chorych.
2. Rodzina franciszkańska zaprasza dzisiaj na spotkanie braterskie sympatyków św. Franciszka po Mszy św. o 14.3o do salki parafialnej na plebanii.
3. We wtorek o 18.oo Msza św. za Ojczyznę w Bazylice o godz. 18.oo.
4. Projekcję filmu o Ignacym Loyola w Galaktyce zaplanowano na wtorek na godz. 20.oo.
5. Środą Popielcową  rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. będą o godz. 7.3o - 9.oo - 15.oo - 16.3o - 18.oo z posypaniem popiołem. Rozpoczynamy też 40-godzinne nabożeństwo od środy do niedzieli. Program na kartkach i w gablocie. Niech każdy zaznajomi się z adoracjami Najświętszego Sakramentu i tak: w czwartek niech przyjdą na adorację mieszkańcy ul. Warneńczyka, Godlewskiego i Botanicznej - w piątek ul. Raciborskiego, Dąbrówki, Zygmuntowskiej, kard. Wyszyńskiego, Chałubińskiego oraz domków jednorodzinnych po stronie kościoła - w sobotę - mieszkańcy domków jednorodzinnych po drugiej stronie ul. Wolności.
6. Droga Krzyżowa będzie w tym tygodniu dla dzieci i młodzieży w czwartek o 16.3o, a dla dorosłych w piątek po Mszy św. o 9.oo oraz o 17.3o.
7. Przypominamy, że w czwartek od 17 - 19 będą 2 wykłady na Starówce.
8. W przyszłą niedzielę kazania będzie u nas głosił ks. Prałat Janusz Ryba, proboszcz ze Starego Sącza. Wziął od nas już ostatnią część ławek a teraz pomożemy mu w budowie kościoła, którą w Starym Sączu prowadzi. Warto dodać, że wikariuszem u niego jest nasz parafianin ks. Łukasz Halada.

 
2018-02-04

1. W naszym mieście Diecezja Tarnowska zaplanowała wykłady przy Bazylice na Starówce. Będą one odbywać się w czwartki w każdym miesiącu od godz. 17 - 19. W tym miesiącu będzie to                          w czwartek 15 lutego. Oto dwa tematy: Czy prawo oznacza obowiązek? oraz  Co indywidualne sumienie ma do powiedzenia w sprawach społecznych? Zapraszamy zainteresowanych tą tematyką.
2. W przyszłą niedzielę przypada 160. rocznica objawień Matki Bożej z Lourdes, a także Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji po Mszach św. będziemy rozdawać buteleczki z wodą z Lourdes, a w następny poniedziałek w DPS-ie będzie Msza św. i możliwość przyjęcia Sakrament Chorych.
3. Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów. Program tegorocznego nabożeństwa 40-godzinnego jest już wyłożony za ławkami. Prosimy, by mieszkańcy bloków i ulic zaznajomili się z tym planem i przyszli na adorację. Jest też program pracy duszpasterskiej dla przedsiębiorców. Proszę pobrać i pojechać.
4. W przyszłą niedzielę będzie składka na cele parafialne.
5. Zmarli: + Marian Mokrzycki, lat 73 oraz + Renata Semen, lat 42, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.oo. Dobry Jezu...

 
2018-01-28

1. Bóg zapłać parafianom za życzliwe przyjęcie na kolędzie.
2. Dzisiaj są opłatki dla róż po Mszy św. o 14.3o w Sali Duszpasterskiej i dla Rady Parafialnej, katechetek i doradczyń rodzinnych po Mszy św. o godz. 18.oo na plebanii.
3. Z racji ferii zimowych nie ma spotkań dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
4. W piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli MB Gromnicznej. Msze św. o godz. 7.3o - 9.oo - 16.oo i o 18.oo. Piątek to jest też pierwszy piątek. Do chorych pojedzie kapłan w piątek od 10.oo i od 19.oo. Spowiadamy w czwartek przed Mszą św. o 18.oo, a w piątek przed Mszami św. Gromnice już dzisiaj są do nabycia w zakrystii.
5. W sobotę nabożeństwo przebłagalne od 17.oo.
6. Również w sobotę o 17.oo będzie spotkanie z p. dr. Mirosławem Surdejem nt. "Oddział Partyzancki Wojciecha Lisa" w Kanie na Osiedlu.
7. Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów. Są Dobre Nowiny wyłożone za ławkami.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 124