Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na środę, 21 marca 2018

    Dzień powszedni

    (Dn 3, 14-20. 91-92. 95)
    Król Nabuchodonozor powiedział: "Czy jest prawdą, Szadraku, Meszaku i Abed-Nego, że nie czcicie mojego boga ani nie oddajecie pokłonu złotemu posągowi, który wzniosłem? Czy...

Ogłoszenia duszpasterskie
2018-03-18

1. W piątek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. W piątek Msze św. o 9.oo i o 17.oo z nauką dla Rodziców, a o 19.3o Droga Krzyżowa ulicami parafii. Spowiadamy w sobotę cały dzień, od 8.oo - 18.oo. Program rekolekcji jest w Trinitasie, który dzisiaj rozniesie młodzież po naszych domach. Zapraszamy więc młodzież z naszej parafii do wzięcia reklamówek z Trinitasami. Będzie tam też obraz Trójcy Przenajświętszej z naszego kościoła. Należy więc oprawić trzy obrazy: z Trójcą, Panem Jezusem Miłosiernym i Matką Bożą jako tryptyk. Za ławkami można pobrać obraz Matki Bożej Królowej Różańca Świętego.
2. Poświęcenie palm - w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.oo.
3. Mieszkańcy Mielca narzekają na brak czystości powietrza. W przyszłą niedzielę będzie przeciwko temu protest.
4. Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów. Są też do nabycia paschaliki na stół świąteczny, a potem do dekoracji grobów naszych bliskich.
5. Odszedł do Pana: + Józef Szkutnik, lat 62. Dobry Jezu...

 
2018-03-11

1. W tym tygodniu kolejne dwa wykłady na Starówce w czwartek od 17 do 19 w ramach Uniwersytetu Nauczania Społecznego im. św. Jana Pawła II. Wstęp wolny.
2. W kinie Galaktyka będzie film "MOJA MIŁOŚĆ", opowiadający o uczennicy i męczennicy z 20.IV. 1999 r. Film to pełne nadziei przypomnienie, że w momencie kiedy oddajemy swoje życie w ręce Boga, możemy wywołać zmianę, która zmieni świat. Projekcja filmu jutro, we wtorek i w czwartek o 16.3o.
3. We wtorek o 11.oo w Sali Duszpasterskiej akcja pt. Zadbaj o zdrowie. Spotkanie będzie o leczeniu stawów, kręgosłupa, nadciśnienia, cukrzycy i innych chorób. Zaproszenia do pobrania u ministrantów. Natomiast w czwartek bezpłatne badanie słuchu od godz. 12.oo w Przychodni ul. Chałubińskiego 6
4. Również we wtorek msza Święta za Ojczyznę w Bazylice na Starówce. Godzinę wcześniej jest adoracja i różaniec za Ojczyznę.
5. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci na godz. 12.oo. będzie dla nich Msza Święta.
6. Przypomina się o składanie wniosków na dopłaty rolne.
7. Apostolstwo Dobrej Śmierci podjęło inicjatywę, że ufunduje chorągiew Stowarzyszenia. Będzie ona towarzyszyć nam przy wszystkich uroczystościach parafialnych a także w kościele przy ostatniej drodze członka Stowarzyszenia. Pieniądze należy składać na ręce osoby odpowiedzialnej za stowarzyszenie w naszej parafii.
8. Wyższa Szkoła Gospodarki i Zarządzania w Mielcu informuje, że z końcem marca b.r. rozpoczyna uzupełniające studia magisterskie na kierunku Ekonomiczno –Administracyjnym. Szczegóły w gablocie.
9. Kompletujemy w parafii GŁOS RADOŚCI - pismo parafialne dla dzieci, młodzieży i starszych, które wychodziło co miesiąc przez 10 lat od września 1997 r. - 2007 r. Brakuje nam niektórych nr-ów. Gdyby ktoś z parafian je miał, proszę przynieść do zakrystii do następnej niedzieli. Bóg zapłać.
10. Bóg zapłać za dzisiejszą skłądkę inwestycyjną

 
2018-03-04

1. W tym tygodniu cztery Drogi Krzyżowe: w czwartek dla dzieci o godz. 17.oo, a w piątek po Mszy św. o godz. 9.oo i o godz. 17.3o dla starszych. Ponadto w tym tygodniu będzie dodatkowa Droga Krzyżowa w piątek o godz. 20.oo prowadzona przez młodzież. Trwają już zapisy elektroniczne na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się na Osiedlu 16 marca o 19.3o.
2. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o 17.oo i składka na kwiaty do Grobu Pańskiego.
3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy na spotkanie w środę o 18.oo. W sobotę na plebanii będzie można nabyć stroje pierwszokomunijne o godz. 8.3o od dzieci, które były do I Komunii św. w ubiegłym roku, a od godz. 9.oo nowe stroje.
4. Spotkania w grupach dla klas III Gimnazjum będą w środę i w czwartek o 16.oo i 16.3o.
5. W sobotę o godz. 9.oo. Dzień skupienia dla róż różańcowych.
6. Również w sobotę spotkanie z p. red. Piotrem Szubarczykiem nt. "Konfederacja Barska - pierwsze powstanie Narodowe w obronie wiary i wolności" - w Kanie o godz. 17.oo.
7. W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne.
8. Również w przyszłą niedzielę Msza św. z o. Szczepanem z Sędziszowa Młp. o 14.3o i spotkanie w salce parafialnej na plebanii.
9. Policja zwraca uwagę na złodziei oraz przebywających w klatkach. O każdej niepokojącej sytuacji należy niezwłocznie informować.
10. Zmarli: + Józef Chmielowiec, lat 64 oraz + Jerzy Pogoda, lat 62. Dobry Jezu...

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 125