Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 18 lutego 2018

    Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

    (Rdz 9, 8-15)
    Tak rzekł Bóg do Noego i do jego synów: "to Ja zawieram przymierze z wami i z waszym potomstwem, które po was będzie; z...

Caritas

 

 

Caritas

 

 

 

"Wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich
najmniejszych, Mnieście uczynili"  /Mt 25, 10/

 

 

 

 

Caritas znaczy miłość. Na kartach Ewangelii wiele jest przykładów miłości Chrystusa, który pochyla się nad każdą ludzką niedolą. Jezus naucza, że miłość Boga i bliźniego jest najważniejszym przykazaniem /por. Mt 22, 37-40/ i koniecznym warunkiem do zbawienia. /por. Mt 25, 41-46/ Miłosierdzie obok liturgii i katechezy jest głównym zadaniem Kościoła. Formą organizacyjną tej misji jest "Caritas".

 

Obejmuje opieką charytatywną w naszej parafii osoby starsze, chore, dzieci ze świetlicy osiedlowej, a także rodziny wielodzietne.
Organizuje dożywianie dzieci, paczki z okazji Świąt Bożego Narodzenia dla ludzi chorych i starych, których kapłani odwiedzają z Komunią św. w każdy I-szy piątek miesiąca. Opiekunem jest Ks. Prob. Stanisław Składzień.

 

Caritas

 

"Ta wspólnotowa odpowiedzialność, którą w naszych czasach czują szczególnie mocno ludzie świeccy, jest z pewnością źródłem odnowy. Kształtuje zaś ona oblicze Kościoła dla nowych pokoleń, w perspektywie trzeciego tysiąclecia."  /Jan Paweł II "Przekroczyć próg nadziei"/

 

 Kościół katolicki czyli powszechny jest wspólnotą, parafia częścią Kościoła, ale dopiero grupa ludzi zjednoczona wokół programu formacyjnego daje poczucie tej wspólnoty, pozwala dostrzec Chrystusa wśród nas, zrozumieć czym jest kościół i nasze w nim powołanie. Nie stój z boku, dołącz się do Wspólnot - zapraszamy Cię.