Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 18 lutego 2018

    Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

    (Rdz 9, 8-15)
    Tak rzekł Bóg do Noego i do jego synów: "to Ja zawieram przymierze z wami i z waszym potomstwem, które po was będzie; z...

Odnowa w Duchu Świętym "Żywa Woda"

Spotkania Odnowy w Duchu Świętym odbywają się w czwartki po mszy świętej o 18.Logo

 

Duch Święty to przedziwne tchnienie życia,
to jakby wiatr usłużnie przynoszący wilgoć na pustynię.

/Kard. Stefan Wyszyński/

 

 

 

 

 

Gołąb

Doświadczenie Apostołów w dniu Pięćdziesiątnicy „I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym” (Dz 2,4) jest bliskie członkom wspólnot Odnowy w Duchu Świętym w Polsce i na całym świecie. Wspólnoty są owocem żarliwej modlitwy i dyskusji, których inicjatorem był Kardynał Suenes oraz późniejszych dokumentów II Soboru Watykańskiego. Pierwsze wspólnoty powstały w Stanach Zjednoczonych w 1967 roku natomiast w Polsce wspólnoty odnowy istnieją od 1975 roku. Liderami, którzy zapoczątkowali to dzieło w Polsce byli ks. biskup Bronisław Dembowski, ks. Marian Piątkowski, ks. Andrzej Grefkowicz, o. Józef Kozłowski SJ. Naszym celem jest odnowienie relacji z Jezusem. Naszą radością jest życie z Nim. Naszym Panem, Zbawicielem i Przyjacielem jest Jezus Chrystus. Naszą pomocą w życiu jest sam Bóg działający w swoim Duchu Świętym.

Aby te cele realizować, spotykamy się na modlitwie uwielbienia, dziękczynienia i prośby oraz rozważamy Słowo Boże. Prowadzimy grupki dzielenia się wiarą, posługę potrzebującym, dzieło modlitwy za Ojczyznę, za miasto, za dzieci. Ogarniamy modlitwą kandydatów do bierzmowania, a w pierwsze soboty miesiąca wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

Wspólnota corocznie w parafii przeżywa formacyjne rekolekcje odnowy życia, zwane Seminarium. Członkowie wyjeżdżają na forum charyzmatyczne, rekolekcje ignacjańskie, lectio divina, ogólnopolskie czuwania wspólnot w Częstochowie oraz pielgrzymki.
Wspólnota ma świeckiego lidera i animatorów. Opiekunem duchowym jest ks. Jerzy Ciećko.

Wspólnota w Duchu Świętym „Żywa Woda” gromadzi swoich członków wokół Jezusa na modlitwie uwielbienia w każdy czwartek po Mszy Świętej wieczornej w sali katechetycznej na plebani.

Przyjść może każdy, kto pragnie być bliżej Jezusa.

Zapraszamy!

 

Co słychać we wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym „Żywa Woda”:

* Rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym

Wspólnota  Odnowy  w Duchu Świetym  „Żywa Woda” przy  parafii Trójcy Przenajświętszej w  Mielcu serdecznie zaprasza na rekolekcje wszystkich  :
-  których  nurtują  pytania  dotyczące wiary ,
- pragną rozumieć siebie i poznać Boga,
- pragną doświadczyć Bożej miłości , radości i pokoju .

Rozpoczynamy  4 stycznia  (czwartek ) 2018 , w czasie  trwania  rekolekcji odbędzie się Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie. Na zakończenie, przewidziana jest Msza Święta o uproszenie darów Ducha Świętego potrzebnych do codziennego życia .

Szczegółowe informacje udzielą Ks. Piotr (opiekun wspólnoty) i Animatorzy.


***

* Świętujemy Pięćdziesięciolecie Odnowy Charyzmatycznej

Nasza wspólnota „Żywa Woda” w duchu nowej ewangelizacji w jedności z Kościołem, Ojcem Świętym i w łączności ze wszystkimi wspólnotami świętuje na całym świecie swój Złoty Jubileusz. Główne uroczystości odbywały się w Rzymie wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem, przedstawicielami wspólnot Odnowy z całego świata i pierwszymi założycielami ze wspólnoty w Pensylwanii, która to wspólnota studentów w 1967 roku doświadczyła w czasie rekolekcji mocy wylania Ducha Świętego znanego pierwszym chrześcijanom.  

https://www.youtube.com/watch?v=yjq6qjYMlXk
https://www.youtube.com/watch?v=amHylRH1A3w
http://nowohuckie.pl/2017/06/17/bp-grzegorz-rys-dar-odnowy-podcast/

Pragnęliśmy przeżyć ten czas najowocniej. Podjęliśmy 7 tygodniowe rekolekcje pt. „Pan jest pasterzem moim”, które przygotowały nas na przyjęcie Ojcowskiego błogosławieństwa. Wsparciem dla nas był nasz opiekun Ks. Piotr Mączka, który nam towarzyszył i pomagał w głębszym przeżywaniu tych rekolekcji. Cieszymy się Jego obecnością i dziękujemy za posługę duszpasterską. Nie mogło naszej wspólnoty zabraknąć na XXII Ogólnopolskim czuwaniu wspólnot Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie. W dniu animatora o. Remigiusz przypomniał cele odnowy, oraz jak mądrze i odważnie posługiwać charyzmatami. Dariusz Jeziorny zachęcał do zaufania Duchowi Świętemu i nieustannego otwierania się na Jego prowadzenie i natchnienia. Modlitwę uwielbienia poprowadził młody charyzmatyk Marcin Zieliński. Podczas modlitwy wiele osób zostało mocno poruszonych przez Ducha Świętego.


https://www.youtube.com/user/TvOdnowa

Wigilię Zesłania Ducha Świętego przeżywaliśmy w mieleckim wieczerniku, gdzie odbywał się Dzień Jedności, na który przybyły niemal wszystkie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z diecezji tarnowskiej. Spotkanie prowadził o. Jose Maniparambill z Indii.

http://tarnow.gosc.pl/gal/spis/3939717.Dzien-Jednosci-w-Mielcu.

W niedziele Zesłania Ducha Świętego włączyliśmy się w posługę liturgii słowa Mszy Świętej w naszej parafii, upraszając dary Ducha Świętego dla naszej całej rodziny parafialnej. W czasie wspólnotowej agapy był czas, by lepiej się poznać, ucieszyć się wzajemną obecnością. Jesteśmy dla siebie nawzajem darem i każdy do wspólnoty wnosi całe swe piękno duchowe, którym możemy się ubogacić. Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania w czwartki po Mszy Świętej, którzy wiarę pragną przeżywać i pogłębiać we wspólnocie.

 

Zapraszamy do Galerii zdjęć